Робота гуртка

«Цікава хімія»
Інформаційний бюлетень хімічного гуртка                                                                                          ДНЗ «ЗЦПТОВТ»                                                                                                                                                                                                     № 1 від 31 січня 2018 року
     ==============================================
У наш час хімія стала однією з найважливіших рушійних сил науково-технічного прогресу. Для тих , хто цікавиться хімією , відкривається неосяжне поле діяльності . Але щоб стати хіміком , треба наполегливо і систематично працювати .
Різноманітні досліди з хімічними речовинами , синтезування речовин , дослідження природної сировини , розв’язування  логічних і розрахункових задач , опрацювання літератури – усе це допоможе вам осягнути ази хімії , краще засвоїти курс , розвинути самостійне мислення.

…Наука – це велика краса. Учений у своїй лабораторії наче дитина обличчям до обличчя з явищами природи , що діють на нього наче чарівна казка.
                                                                   Марія Склодовська – Кюрі ,

                                                                           двічі лауреат                                                                               Нобелівської премії

Цікаво знати!
 Марі́я Склодо́вська-Кюрі́                                                 7 листопада 1867  4 липня 1934)             
                                                    французький фізик, хімік, педагог, громадська діячка польського походження.
 1898 року оголосила про можливість існування нового,              
   елементів: полонію і радію. У 1902 році  одержано один з цих
 елементів — радій,   відзначено Нобелівською премією з ф разом з Антуаном Беккерелем. Марія Кюрі написала «Трактат
                                                    про радіоактивність» (1910) і була нагороджена Нобелівською премією з хімії.


                                             Цей день в історії.
16 січня 1953 року науковцями з Берклі за допомогою іонообмінної хроматографії були виділені й ідентифіковані близько 200 атомів нового хімічного елемента — Фермію (атомний номер 100). Джерелом елемента стали продукти ядерного вибуху, здійсненого в листопаді 1952 року, з яких також був виділений елемент 99, Ейнштейній.
Чи знаєте Ви, що… 
… першим штучним лікарським засобом стало заспокійливе хлоралгідрат[ru], синтезоване Юстусом Лібіхом у 1832 році?
… основу кісткової тканини складають солі Кальцію, склад яких близький до гідроксилапатитуCa5(PO4)3OH?
… із 178 вручених Нобелівських премій з хімії 50 присуджено за дослідження в галузі біохімії.
Хімічні  процеси відбуваються з перетворенням одних речовин в інші. Ви зануритесь в дивовижний світ речовин , що приховує безліч секретів і цікавинок . Доторкнетеся до таємниць життя і зрозумієте , що хімія може пояснити багато явищ , які трапляються навколо нас : чому утворюється кислотний дощ , як примусити речовини взаємодіяти , чому автомобілі рухаються та багато іншого….

Історія хімії почалася ще в далекій давнині. Метали, скло і перші будівельні цеглини - всі ці матеріали з’явилися в золі доісторичних печей. Однак формування хімії як науки почалося лише наприкінці XVIII ст. Дотепер існують розроблені в той час хімічні процеси, наприклад дубління, пивоварство, виплавка заліза. Тоді вони виконувалися без глибокого розуміння, але з великою досконалістю, воістину здавалися чудом хімічного мистецтва. Усі необхідне людині - їжа, одяг, ліки, фарби - виготовляли шляхом переробки майже винятково рослинної і тваринної сировини. Коли ж зростаючий попит не міг більше задоволнятися цією сировиною, хіміки стали проводити свої експерименти з іншими вихідними матеріалами, такими, як поварена сіль, вапняк, вугілля і кам'яновугільна смола. Але навіть і тоді вони усе ще не могли усвідомити майже безмежні можливості своєї науки.
Довгий час зусилля хіміків були спрямовані винятково на синтез природних речовин. Плоди початих у цьому напрямку зусиль тепер ми цілком можемо оцінити по достоїнству: у наші дні синтезуються найрізноманітніші продукти, починаючи від аміаку і кінчаючи гормонами комах. Однак основні матеріали, наприклад скло, залізо, сталь, мідь, цемент, кераміка і натуральні волокна, були відомі ще древнім грекам. З кінця XIX ст. цей перелік доповнився власне тільки целюлозою, гумою й алюмінієм. Здавалося, що хімії призначено споконвіку рухатися в границях, обкреслених природою. І тільки з появою в першій половині XX ст. синтетичних речовин хімікам вдалося перебороти цей «при-
родний бар'єр». Тепер навіть простим людям ясно, що хімія володіє продуктивними силами, що дозволять далеко перевершити природні зразки. В міру розвитку хімії усе більше зростають можливості синтезування самих складних природних речовин.Але ще швидше росте можливість створення принципово нових речовин, у яких у природі немає ніякого аналогів : речовин з непередбаченими, незвичайними властивостями чи з комбінацією таких властивостей.


                                          «Запалювання водню без вогню».
Чи можна запалити водень без вогню? Можна. Для  цього необхідно значно прискорити реакцію окислення водню киснем , зробивши її інтенсивною навіть при невисокій температурі . Внесіть у струмінь водню з апарата Кіппа тигельними щипцями трохи  нагрітий платинований азбест. Водень займається. Ця спроба ґрунтується на використанні так званого кресала Деберейнера , для якого , щоб підпалити водень , вживався каталізатор – азбест , вкритий дрібно розпорошеною платиною (платиновий азбест).

До наступної зустрічі в хімічній лабораторії нашого центра.    




Випуск 1 «Інформаційного бюлетня хімічного гуртка «Цікава хімія»» від 31 січня 2018 року створений  учасниками гуртка  під керівництвом викладача хімії та біології                                                                 Федотової Лариси Олександрівни.  
                   Наклад 20 прим.(для розповсюдження у ДНЗ «ЗЦПТОВТ»)                                                

Картинки по запросу малюнки з хімії
  «Цікава хімія»
Інформаційний бюлетень хімічного гуртка                                                                                          ДНЗ «ЗЦПТОВТ»                                                                                                                                                                                                     № 2 від 28 лютого 2018 року
     ==============================================
                                                  
                                                Цікаво знати!
               Що таке любов з точки зору хімії — це поєднання п’яти різних гормонів, які виділяються в мозку людини і впливають на його емоції і тілесні відчуття. 14 лютого у всіх країнах світу святкують день Святого Валентина.            Картинки по запросу малюнки день святого валентина                                                                             
                                                   
               
Картинки по запросу як люди уявляють любов формула з хімії
         

Дофамін — гормон, який відповідає за цілеспрямованість і концентрацію на майбутні події. Цей гормон передує почуттю задоволення і тому він створює передчуття приємних подій, змушуючи прагнути до їх здійснення. Він закріплює певну поведінку і якщо певна поведінка не принесло результату в минулому, то і дофамін потім виділятися не буде.
  Серотонін — це гормон задоволення, який піднімає нам настрій навіть коли на це немає особливих причин, тому в період закоханості ми пурхає і радіємо всьому навколо, але з часом кількість цього гормону в крові різко падає. Є люди, для яких цей гормон як наркотик і тільки з ним вони асоціюють кохання — з яскравими позитивними емоціями і як тільки проходить період райдужної закоханості, вони розривають стосунки і відправляються на пошуки нових, хоча закоханість це всього лише етап, а сама любов набагато глибше і багатогранніше.
  Адреналін — він активізує наші сили, через нього нам не сидиться на місці і хочеться здійснювати подвиги. Він дозволяє з легкістю робити те, чого зазвичай робити не вдається або просто не хочеться, начебто багатокілометрових прогулянок або романтичних сюрпризів.
 Ендорфіни — це гормони задоволення і спокою. Ендорфіни виділяються в основному при заняттях сексом і змушують людини почувати себе в безпеці і спокої.
                            Окситоцин і вазопресин — це гормони, які формують відчуття ніжної     прихильності.

                                           Цікаві факти !
               За легендою, думка про систему хімічних елементів прийшла до Менделєєва уві сні, проте відомо, що одного разу на запитання, як він відкрив періодичну систему, вчений відповів: «Я над нею, може бути, двадцять років думав, а ви думаєте: сидів і раптом

Картинки по запросу малюнки з хімії періодична система
        Картинки по запросу малюнки Менделеєва
Дмитро Іванович Менделєєв народився 8 лютого 1834 року у Тобольську, у родині директора місцевої гімназії. З 1850 року навчався на фізико-математичному факультеті Петербурзького педагогічного інституту, який у 1855 році закінчив його із золотою медаллю.
У 1867 році Менделєєв перейшов у Петербурзький університет на посаду професора хімії й повинен був читати лекції з неорганічної хімії. Однак, на його думку, ні в Росії, ні за кордоном не було курсу загальної хімії, який можна було б рекомендувати студентам. Дмитро Іванович вирішив написати його сам.
Перший варіант періодичної таблиці досить сильно відрізнявся від звичної таблиці Менделєєва. Кілька елементів, як потім виявилося, були в цьому першому варіантові розміщені не за своїми місцями. Однак, зіставляючи властивості елементів, що потрапили у вертикальні стовпчики, можна було ясно бачити, що вони періодично змінюються мірою зростання атомної ваги. Незбіжність у своєму періодичному ряді Менделєєв пояснив тим, що науці відомі ще не всі хімічні елементи.
Він залишив у таблиці чотири незаповнені клітинки, але спрогнозував їхню атомну вагу і хімічну подібність. Він також виправив неточно визначені атомні маси елементів. Перший варіант таблиці Дмитро Іванович згодом відкорегував. Поряд з головними груповими елементами Менделєєв став виділяти підгрупи. Він виправив атомну вагу одинадцяти елементів і змінив місце розташування двадцятьох.
Помер Дмитро Іванович Менделєєв у лютому 1907 року в Петербурзі відзапалення легень.
Випуск 2 «Інформаційного бюлетня хімічного гуртка «Цікава хімія»» від 28 лютого  2018 року створений  учасниками гуртка  під керівництвом викладача хімії та біології                                                                 Федотової Лариси Олександрівни.  
                   Наклад 20 прим.(для розповсюдження у ДНЗ «ЗЦПТОВТ»)





«Цікава хімія»
Інформаційний бюлетень хімічного гуртка                                                                                          ДНЗ «ЗЦПТОВТ»                                                                                                                                                                                                     
№ 3 від 30 березня 2018 року
     ============================================
                                                            Цікаво знати!

 Хімія належить до природничих наук. Хімія – це наука про речовини, їх властивості та перетворення. Предметом хімії є хімічні елементи та їх сполуки, а також закономірності, за якими перебігають хімічні реакції. Сучасна хімія дуже різноманітна як за об’єктами, так і за методами їх дослідження, тому багато з її розділів є самостійними науками. Зараз основними розділами хімії вважаються неорганічна хімія, органічна хімія та фізична хімія. Разом з цим, значні розділи хімії виникли на межі з іншими науками. Так, взаємодія хімії та фізики дало, крім фізичної хімії, хімічну фізику. Одним із передових напрямків хімії є біохімія – наука, що вивчає хімічні основи життя. Майже кожне наукове дослідження потребує використання фізичних методів для встановлення структури речовини та математичних методів для аналізу результатів. Хімія відіграє важливу роль у науково-технічному прогресі. Вона знайшла застосування в усіх галузях науки, техніки та виробництва. Хімія забезпечує переробку корисних копалин у цінні продукти. Хімія має значний вплив на продуктивність сільськогосподарського виробництва. Не менш значною є роль хімії у виробництві пластмас.

                     Новітні досягнення сучасної хімії
                                             Знайдена управа на пластикову напасть
Хіміки з  хіміко-технологічного університету імені Менделєєва придумали, як переробляти суміш всіляких пластмасових пляшок, навіть якщо вони зроблені з різних полімерів. Куди діваються всі ті численні пляшки, банки, контейнери й інша полімерна тара, які сьогодні в надлишку можна бачити в кіосках, магазинах, та й на власній кухні, які люди використовують і викидають щодня? Питання це швидше екологічної спрямованості - адже ресурси природи небезмежні. Спалювати або закопувати полімерну тару шкідливо, та й просто немислимо - землі не вистачить. Деякі скептики стверджують, що день, коли  земля буде являти собою рівномірну суміш грунту і пластикових пляшок, аж ніяк не далекий. Переробляти ж використану тару вельми нелегко.
Картинки по запросу переробка пластмасиКартинки по запросу переробка пластмаси



                                                   
                                                     А чи знаєте ви ?
У кристалічних речовинах атоми, молекули та йони розташовані упорядковано, на певних відстанях. Таке закономірне розташування частинок у кристалах називають кристалічною ґраткою. В залежності від того, які частинки знаходяться в вузлах цієї ґратки, розрізняють йонні, атомні тамолекулярні кристалічні ґратки. Відомі також і металічні кристалічні ґратки.
Молекулярні кристалічні ґратки характерні для сполук із ковалентним типом хімічного зв’язку. У вузлах таких ґраток знаходяться неполярні або полярні молекули. Унаслідок слабких сил взаємодії речовини з таким типом кристалічної ґратки мають незначну твердість, низькі температури плавлення та кипіння, характеризуються леткістю. Такий тип кристалічної ґратки характерний для кисню, йоду, води, глюкози, спиртів, нафталіну.
Таким чином, існує певний зв’язок між типом кристалічної ґратки та фізичними властивостями речовини. Тому, якщо відома будова речовини, то можна прогнозувати її властивості та, навпаки, якщо відомі властивості речовини, то можна визначити її будову.
Це спробувала відтворити учениця групи 5-6
                       Морозюк Катерина






 Випуск 3 «Інформаційного бюлетня хімічного гуртка «Цікава хімія»» від 30 березня 2018 року створений  учасниками гуртка  під керівництвом викладача хімії та біології  Федотової Лариси Олександрівни.  
                   Наклад 20 прим.(для розповсюдження у ДНЗ «ЗЦПТОВТ»)
«Цікава хімія»
Інформаційний бюлетень хімічного гуртка                                                                                          ДНЗ «ЗЦПТОВТ»                                                                                                                                                                                                     № 4 від 27 квітня 2018 року
     ============================================
                                                            Цікаво знати!

26 квітня 1986 світ став свідком жахливої ​​катастрофи в історії людства, наслідки якої досі віддаються жахливим відлунням. До дня 32-ліття Чорнобильської катастрофи, ми підготували для вас список фактів про Чорнобильський інцидент, про які ви, можливо, не знали.
Картинки по запросу чернобыль

1. Чорнобильській катастрофі присвоїли сім балів з 7 можливих за міжнародною шкалою ядерних подій (INES), що зробило її найбільшою техногенною катастрофою тих часів. Слід зазначити, що 7 балів також присвоїли аварії на АЕС Фукусіма-1, Японія, в 2011 році, де в результаті землетрусу теж сталася катастрофа.
2. В результаті аварії на Чорнобильській АЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від ефекту атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році.
3. Ядерні дощі пройшли так далеко, що дійшли навіть до Ірландії.
4. Не секрет, що через аварію на Чорнобильській АЕС, Радянський Союз, а зараз Росія і Україна втратили сотні мільярдів доларів.
5. 800 тисяч чоловіків ризикували своїм життям та здоров'ям, аби запобігти наслідкам аварії і стабілізувати ситуацію. Вони трудилися в зоні підвищеного ризику, піддаючись впливу радіації. 25 тисяч з них померли, а понад 70 тисяч стали інвалідами.
6. 20% з цих смертей були самогубствами.
7. Грінпіс стверджує, що аварія в Чорнобилі стала причиною смерті від раку близько 90 тисяч осіб по всьому світу.
8. Деякі люди повернулися зі своїми сім'ями в постраждалий район, щоб в своїх інтересах використати компенсації від держави.
9. Існують плани по використанню територій оточуючих реактор, наприклад такі як переробка і утилізація радіоактивних відходів, а також створення природних заповідників.
10. Більше 5 мільйонів людей живуть в районах, які вважаються «забрудненими» радіоактивними речовинами після аварії.
11. Аварія на Чорнобильській АЕС визнана найсерйознішою і гіршою аварією в ядерній історії людства.
12. Область, що потрапила в списки «забруднених», визнали одним з найбільш унікальних світових заповідників з процвітаючою популяцією вовків, оленів, бобрів, орлів і інших тварин.
13. На кожному відреставрованому будинку в Чорнобилі, на сьогоднішній день є напис, де зазначено ім'я власника цієї нерухомості.
14. Витік радіації пофарбувала ліс, що знаходиться неподалік, в яскраво рудий колір. З тих пір йому дали назву «Рудий ліс»
15. На сьогоднішній день психологічні розлади, викликані цією аварією, стали найбільшою проблемою громадської охорони здоров'я.
На цих нотах ми залишаємо тему про Чорнобиль. Та цікаві факти і фото, наведені в цій статті – це лише невеличка частина інформації про заборонену зону, яка збиралася усі ці роки. Тепер нам відомо, що там красива природа і живі, в переважній кількості абсолютно нормальні тварини. Більше того, в зоні відчуження живуть люди, котрі ризикнули залишитися в своїх домах далеко від цивілізації. Тепер лиш потрібно вирішити, чи варте місто  Чорнобиль того, щоб його відвідувати, або можливо слід залишити його, як годиться, зоною відчуження?
Випуск 4 «Інформаційного бюлетня хімічного гуртка «Цікава хімія»» від 27 квітня 2018 року створений  учасниками гуртка  під керівництвом викладача хімії та біології  Федотової Лариси Олександрівни.  

                   Наклад 20 прим.(для розповсюдження у ДНЗ «ЗЦПТОВТ»)










                  
«Цікава хімія»
Інформаційний бюлетень хімічного гуртка                                                                                          ДНЗ «ЗЦПТОВТ»                                                                                                                                                                                                     № 5 від 30 травня  2018 року
     ============================================
                                                            Цікаво знати!

                          ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу кот химик
                           Здорова  альтернатива  від  Білого кота
"При сучасному підході до прання та прибирання квартири те, що завжди вважалося порятунком від бруду і мікробів, насправді виявляється бомбою уповільненої дії. Але вибуху ви не побачите. Підступна хімія пральних порошків, засобів для миття підлог, чищення кахлів та освіження повітря не діє миттєво. Токсичні компоненти накопичуються роками та отруйні для людини протягом усього життя. Всі «освіжаючі» аерозолі розроблені таким чином, щоб триматися в повітрі максимально довго. Люди з бронхіальною астмою і алергіями відразу реагують на них. Але, якщо особисто ви, слава богу, цим не страждаєте, це ще не означає, що «освіжувачі» для вас нешкідливі. Просто результати такого отруєння проявляться «незрозуміло звідки» набагато пізніше. А щоб не було неприємних запахів, досить регулярно прибирати сміття, провітрювати квартиру, налагодити вентиляцію в туалеті - від «освіжувачів» сміливо відмовитися. Якщо ж хочеться приємних запахів, скористайтесь натуральними ефірними маслами або ароматичними паличками, зрозуміло, якщо немає протипоказань по здоров'ю ". "Всі пральні порошки відносяться до дуже активних миючих засобів. Ще свіжа в пам'яті реклама прального порошку «результат біліше білого, навіщо платити більше?», Яка замовчувала, що після прання цим порошком на руках з'являються глибокі болючі тріщини. Багато перестраждавши цим господині вирішили все-таки «платити більше». Але і з дорогим пральним порошком поводитися треба обережно. Ручного прання намагатися уникати. Якщо все ж таки доводиться прати вручну - ретельно відмиваються руки від порошку і не періть на кухні. Відстань до їжі та посуду повинно бути не менше 2 м. насипати порошок акуратно - його пил може триматися в повітрі до півгодини. Встановлюйте на пральній машині режим з додатковим полосканням. Адже порошок дуже міцно «чіпляється» за тканину, практично не змивається з одягу і постійно контактує з тілом. Можливою, але більш трудомісткою альтернативою пральних порошків можуть бути ультразвукові пральні машинки. Вони добре відпирають зовсім без миючих засобів або зі звичайним господарським милом і надійно знезаражують речі ".
"Свої речі можна привести в порядок підручними засобами, які знайдуться в будь-якому будинку. Якщо ви випадково посадили чернильну пляму, допоможуть звичайні сірники. Змочіть головку сірника водою і потріть нею пляму, вона дуже швидко зникне. Щоб білі шкарпетки та гольфи завжди виглядали ідеально і легко відпиралися, перед пранням їх треба замочити, а в воду додати 1-2 столові ложки борної кислоти. Хочете, щоб ваша тюль після прання виглядала як нова? Додайте до розчину синьки трохи молока. Якщо залишки мила складати в баночку з кип'яченою водою, а потім до цього складу додати краплю нашатирного спирту, - засіб для прання готовий .
 Випуск 5 «Інформаційного бюлетня хімічного гуртка «Цікава хімія»» від 30 травня 2018 року створений  учасниками гуртка  під керівництвом викладача хімії та біології  Федотової  Л.О. Наклад 20 прим.(для розповсюдження у ДНЗ «ЗЦПТОВТ»)



                                                 
«Цікава хімія»
Інформаційний бюлетень хімічного гуртка                                                                                          ДНЗ «ЗЦПТОВТ»                                                                                                                                                                                                     № 6 від 08 чрв я 2018 року
     ============================================
                                                            Цікаво знати!



Хімія — всім знайомий шкільний предмет. Спостерігати за реакцією реагентів подобалося всім. Але мало кому відомі цікаві факти про хімію, про які ми розповімо в даній статті.  Сучасні пасажирські літаки під час девятичасового польоту використовують від 50 до 75 тонн кисню. Стільки ж цієї речовини виробляє 25000-50000 гектарів лісу в процесі фотосинтезу.  Один літр морської води містить 25 грамів солі.  Атоми водню настільки малі, що якщо їх в кількості 100 мільйонів розмістити в ланцюжок один за одним, вийде довжина лише в один сантиметр.  В одній тонні води Світового океану міститься 7 міліграмів золота. Загальна ж сума даного дорогоцінного металу в водах океанів становить 10 мільярдів тонн.  У людському організмі приблизно 65-75% води. Вона використовується системами органів для транспортування корисних речовин, регуляції температури і розчинення поживних сполук.  Цікаві факти про хімію стосуються нашої планети Земля. Приміром, за останніх 5 століть її маса збільшилася на цілий мільярд тонн. Таку вага додали космічні речовини.  Стінки мильного міхура — мабуть, самі тонкі матерії, яку людина здатна побачити неозброєним поглядом. Для прикладу, товщина цигаркового паперу або волоса в кілька тисяч разів товще.  Швидкість лопання мильного міхура складає 0.001 секунди. Швидкість ядерної реакції — 0.000 000 000 000 000 001 секунди.  Залізо, дуже твердий і міцний матеріал у звичайному його стані, стає газоподібним при температурі 5000 градусів Цельсія.  Всього за хвилину Сонце виробляє енергії більше, ніж наша планета витрачає за цілий рік. Але ми не використовуємо її повністю. 19% сонячної енергії поглинає атмосфера, 34% повертається в космос, а лише 47% доходить до Землі.  Як не дивно, але краще, ніж повітря звук проводить граніт. Так, якби між людьми була б гранітна стіна (суцільна), вони б чули звуки на відстані одного кілометра. У звичайному житті в подібних умовах звук поширюється лише на сто метрів.  Шведський вчений Карл Шеллі є рекордсменом за кількістю відкритих хімічних елементів. На його рахунку хлор, фтор, барій, вольфрам, кисень, марганець, молібден. Друге місце розділили шведи Яком Берцеліус, Карл Монсандер, англієць Гемфрі Деві і француз Поль Лекок де Буабордан. Їм належить відкриття чверті всіх відомих сучасній науці елементів (тобто по 4 кожному). . Найбільший самородок з платини — так званий «Уральський гігант». Його вага становить 7 кілограмів і 860,5 грамів. Зберігається цей гігант в Алмазному фонді Московського Кремля.  16 вересня з 1994 року — Міжнародний день охорони озонового шару, згідно з указом Генеральної асамблеї ООН.  Вуглекислий газ, який широко використовується для створення сучасних газованих напоїв, був відкритий англійським вченим Джозефом Прістлі ще в 1767 році. Тоді Прістлі зацікавили бульбашки, утворені при бродінні пива.  Танцюючий кальмар — так називається дивовижне блюдо в Японії. Нещодавно спійманого і убитого кальмара кладуть у миску з рисом і перед клієнтом поливають соєвим соусом. При взаємодії з натрієм, який міститься в соєвому соусі, нервові закінчення навіть убитого кальмара починають реагувати. В результаті такої хімічної реакції молюск починає «танцювати» прямо в тарілці.
Картинки по запросу танцующий кальмар
 Органічна їжа — це їжа, яка була вирощена або перероблена без використання синтетичних пестицидів, хімічних добрив, опромінення, впливу промислових викидів або додавання хімічних харчових добавок.
Рух за використання в раціоні органічної їжі почався в 1940 році у відповідь на зелену революцію. Зелена революція ознаменувала значне збільшення виробництва їжі за рахунок впровадження нових високоврожайних сортів, використання пестицидів і поліпшених методів управління в інноваційному сільському господарстві і харчовій промисловості. Дослідники відзначають, що за вмістом нітратів, потенційних алергічних реакцій або випадків зараження кампілобактерами органічна їжа відрізняється від застосовуваної звичайним споживачем їжі. До того ж, дослідження показують, що органічна їжа не набагато смачніше загальноприйнятих продуктів. Органічна їжа зазвичай дорожча, ніж загальноприйняті продукти. Іноді її вартість на 50% вище, ніж у їжі, виробленої сучасними ефективними методами.У той час як значної різниці між органічною і загальноприйнятої зараз їжею немає, виразні сліди пестицидів були виявлені тільки в 5% зразків органічних продуктів проти 38%, виявлених у проб сучасних зразків.Дослідження показали, що рівень пестицидів в сечі у дітей, що приймають загальноприйняту їжу значно вище, ніж у дівчаток і хлопчиків, що знаходяться на органічній дієті.


Картинки по запросу малюнки органична химия

Випуск 6 «Інформаційного бюлетня хімічного гуртка «Цікава хімія»» від 08 ч рвня 2018 року створений  учасниками гуртка  під керівництвом викладача хімії та біології  Федотової  Л.О. Наклад 20 прим.(для розповсюдження у ДНЗ «ЗЦПТОВТ»)


Вивчаємо тканини, розглядаємо під мікроскопом.






































Комментариев нет:

Отправить комментарий